Nemzetközi csapatban fejleszti a régió zeneiparát az MHRS

A Majdnem Híres Rocksuli egy 11 tagú, nemzetközi konzorcium keretében egy EU-s támogatású nagyprojektben vesz részt; a projekt kb. 4 millió eurós, amiből 2 millió euró a támogatás, a másik fele az önrész. A cél Közép- és Délkelet-Európa zeneiparának fejlesztése, észt, lengyel, cseh, szerb, magyar, macedón, görög, szlovén, román szervezetek, cégek vesznek részt a programban.

 

creative_europecikk

 

Ennek négy fő pillére van:

- előadások, workshopok, amik bemutatják a zeneipar működését a régióban
- internetes tudásbázis építése a témában a régiónak
- szintugrás, vállalkozásfejlesztés a résztvevő okatatási vállalkozásoknak
- a most még nem vagy alig létező jövő szakmáinak feltérképezése, oktatása a zeneiparban.

 

A szakmai kapcsolatok, amelyek a konzorcium létrejöttét megalapozták, showcase fesztiválokon, nemzetközi munkák során alakultak ki, és a szakmai workshopokat is nagyobb részt a már működő rendezvényeken szervezik majd meg, de lesznek majd külön erre a célra szervezett konferenciák is, és mint fent látható, az online lehetőségeket is kihasználják a tudástranszferre. A Majdnem Híres Rocksuli kiemelt szerepet játszik majd az új vagy most alakuló, pl. a digitáls zeneüzlethez kapcsolódó szakmák feltérképezésében, oktatásában, illetve a hivatalos oktatásba való beemelésében, hiszen az ilyen képzések már eddig is az MHRS specialitásának számítottak, amivel a térségben egyedülállóak. A Majdnem Híres Rocksulinak továbbá a vállalkozásfejlesztési rész lehetőséget ad arra, hogy “szintet lépjen az itthoni zeneipari oktatásban.

 

A pályázatban résztvevő 11 szervezet listája itt látható köztük van például a neves Exit fesztiválhoz kapcsolódó alapítvány is. A Majdnem Híres Rocksuli részéről a következő szakemberek vesznek részt a projektben: Fernbach Erika, Jeges Zsolt, Bodrogi András és Réz György.

 

Forrás, további információ: Dalszerző Magazin

 

Hallgatók

  • “Sokkal jobb, mint amire számítottam, tele vagyok ötletekkel és elképzelésekkel.”

    Márta Judit úgy kezdte el az MHRS könnyűzenei menedzser képzését, hogy minden szerepkörben el tudta magát képzelni, kivéve menedzserként. Ma, a THe pUnch zenekar menedzsereként folyamatosan szervez és intézkedik, miközben hatalmas mosollyal az arcán mesél a zenekarral való munkájáról. Hogyan mentek az első lépések és hogyan lehet bekapcsolódni egy működő zenekar véráramlatába menedzserként? Erről beszélgettünk…

  • „Ha már zenekar vagyunk, tegyünk úgy, mintha mi lennénk a Coldplay”

    Balázs Konrád idén fejezte be második képzését a Majdnem Híres Rocksuliban. Zenekara, a Twentees ügyeinek az intézése közben azonban a legtöbb „leckét” a saját bőrén is megtapasztalta már, a tanultaknak köszönhetően pedig egyre tudatosabban tud építkezni zenekarával: a kezdeti visszautasítások után jöttek az „igen” e-mailek, a Boldogság Kht. mellett pedig több daluk is rendszeresen pörög…

  • „Mindig viselkedj úgy, mintha vérprofi lennél”

    Domonkos Lívia nem mindennapi úton csöppent a zeneiparba: tehetségkutatón induló édesanyjának segített elsőként, majd végképp magába szippantotta a zenei világ. Livi szeptemberben kapta kézhez könnyűzenei menedzser bizonyítványát, elsősorban social media vonalon mozog otthonosan, de már dolgozott a VOLT fesztiválon band carként, jelenleg pedig a Jáde Nyúl útjait egyengeti.     „Úgy kezdődött, hogy anyukám énekesnő…