Milyen érzés, hogy belecsöppentél egy olyan zenekarba, akik, ha nem is ugyanebben a felállásban, de már 2009 óta együtt vannak?
Nagyon szuper, ugyanakkor mindenképpen kihívás volt bekapcsolódni az együttes életébe, mivel azelőtt még nem dolgoztam zenekarral. Már korábban is hallgattam a zenéjüket és mindig nagyon klassz zenekarnak tartottam őket, így nem volt kérdés, hogy el tudnám-e képzelni a közös munkát. Mindamellett nem mindig egyszerű dűlőre jutni bizonyos kérdésekben, négyen vannak és általában négyféle elképzelésük van, de a végén mindig sikerül kompromisszumot kötni, úgy hogy mindenki elégedett legyen.
Hogy nézett ki az első megbeszélés, miután felkért a zenekar, hogy legyél a menedzserük?
Megbeszéltük, hogy mit szeretnének, mik a terveik a jövőre nézve, én pedig ehhez próbálom alakítani az elképzeléseimet és ötleteimet. Ami elég nehéz a fent említett különbségek miatt, egyben izgalmas is. Sokszor újra kell tervezni, de ezek szerintem mindenképp építően hatnak a zenekarra. Épp elkezdték már a nagylemez készítését a srácok – amit a Beside single-lel be is harangoztak -, amikor bekapcsolódtam hozzájuk. Ezt a single-t nemrég hallhatta a közönség a GMK-ban, ahol a szintén Majdnem Híres Rocksulis kötődésű The Adolescensszel játszottak.
Mennyire volt tisztában a zenekar vele, hogy hogyan működik ez az iparág?
Tisztában vannak vele hogyan működik a zeneipar, de ők nem foglalkoznak különösebben az iparági ügyekkel, nem mennek a trendek után, nem ez határozza meg a zenekart. Sokkal inkább az önkifejezés egy formájaként tekintenek a zenére, persze jó lenne nem az üres koncertteremnek játszani és nem a próbateremnek írni a dalokat.
Próbálkoztak a koncertszervezéssel is, de nagyobb energiát nem fektettek ebbe sem, jöttek az alkalmak, megkeresések és valahogy mégis mindig sikerült színpadra állniuk olyan külföldi zenekarok előtt, mint a The Horrors kistesójának számító TOY vagy az idén Szigetre is ellátogató Crystal Fighters.
A közösségi média terén is vannak még teendők, a Facebook mint kommunikációs csatorna lehetőségeit sem használták ki a legmegfelelőbben, például a második EP-jük, a Personal Party bemutatójának promóciójában is volt, amit hibának találtam. Persze akkor ők ezzel nem foglalkoztak, mert nem tartották annyira fontosnak, de ahhoz, hogy a zenéjük eljusson a befogadókhoz nem árt használni ezeket a platformokat.
Neked milyen érzés most először menedzselni egy zenekart?
Nagyon izgalmas, sokkal jobb, mint amire számítottam, tele vagyok ötletekkel és elképzelésekkel. Mikor az MHRS-ba mentem felvételizni, emlékszem a Bébé (Bihari Balázs, a Majdnem Híres Rocksuli egyik alapítója –szerk.) megkérdezte, hogy milyen területek érdekelnek és én bármit szívesen csináltam volna kivéve ezt. Egyszerűen nem tudtam elképzelni magamat ebben a szerepben, amiben közrejátszott az is, hogy akkor fogalmam sem volt, hogy mi is egy menedzser feladata. Aztán az órákon átvett témákon keresztül megismerkedtünk többek között a zeneipar szereplőivel is, és egy átfogó képet kaptunk a zeneipar működéséről is. Az órákon a zeneipar több szegmenségen is dolgozó előadók adták át gyakorlati tapasztalataikat, így nagy segítséget nyújtottak nekünk az elindulásban.
Mik a további terveitek a zenekarral?
A srácok már régóta szeretnének egy klipet készíteni, ha minden jól megy szeptemberben erre sor is kerül, mégpedig a Beside-on hallgatható Depravityhez. A premiert egy vetítéssel is egybe szeretnénk kötni, illetve Beke István közreműködésével dolgoznak a nagylemezen is, ami még az idén elkészül. Ebben az évben még két koncertre biztosan lehet számítani, utána pedig a lemezbemutatóra készülünk.
Az interjút készítette: Nagy Kátya.
LEGYÉL TE IS MAJDNEM HÍRES! – OKTÓBERBEN ISMÉT INDUL A ZENEI MENEDZSER KÉPZÉS A MAJDNEM HÍRES ROCKSULIBAN! JELENTKEZÉS ÉS INFO: info@mhrs.hu