A cél Közép- és Délkelet-Európa zeneiparának fejlesztése, észt, lengyel, cseh, szerb, magyar, macedón, görög, szlovén, román szervezetek, cégek vesznek részt a programban.
Ennek négy fő pillére van:
– előadások, workshopok, amik bemutatják a zeneipar működését a régióban
– internetes tudásbázis építése a témában a régiónak
– szintugrás, vállalkozásfejlesztés a résztvevő okatatási vállalkozásoknak
– a most még nem vagy alig létező jövő szakmáinak feltérképezése, oktatása a zeneiparban.
A szakmai kapcsolatok, amelyek a konzorcium létrejöttét megalapozták, showcase fesztiválokon, nemzetközi munkák során alakultak ki, és a szakmai workshopokat is nagyobb részt a már működő rendezvényeken szervezik majd meg, de lesznek majd külön erre a célra szervezett konferenciák is, és mint fent látható, az online lehetőségeket is kihasználják a tudástranszferre. A Majdnem Híres Rocksuli kiemelt szerepet játszik majd az új vagy most alakuló, pl. a digitáls zeneüzlethez kapcsolódó szakmák feltérképezésében, oktatásában, illetve a hivatalos oktatásba való beemelésében, hiszen az ilyen képzések már eddig is az MHRS specialitásának számítottak, amivel a térségben egyedülállóak. A Majdnem Híres Rocksulinak továbbá a vállalkozásfejlesztési rész lehetőséget ad arra, hogy “szintet lépjen az itthoni zeneipari oktatásban.
A pályázatban résztvevő 11 szervezet listája itt látható köztük van például a neves Exit fesztiválhoz kapcsolódó alapítvány is. A Majdnem Híres Rocksuli részéről a következő szakemberek vesznek részt a projektben: Fernbach Erika, Jeges Zsolt, Bodrogi András és Réz György.
Forrás, további információ: Dalszerző Magazin